Загальна інформація про ERS


З 01.01.2007 набув чинності переглянутий Додаток I до Конвенції МАРПОЛ 73/78, зокрема нове правило 37.4, за яким кожен нафтоналивний танкер 5000 тонн дедвейтом і більше повинен мати швидкий доступ до комп'ютеризованих берегових програм розрахунку аварійної стійкості.

З 01.01.2007 функціонує служба підтримки боротьби за живучість (Emergency Response Service) – ERS MEB, створена Морським Інженерним Бюро. Служба ERS MEB має у своєму розпорядженні програмне забезпечення, що дозволяє проводити розрахунки аварійної стійкості та залишкової міцності, оцінювати можливий розлив нафти при зіткненнях, посадках на мілину, конструктивних руйнуваннях, пожежах, вибухах та ін.та ін. подібних ситуаціях, коли відбувається аварійна зміна навантаження та (або) несучої здатності корпусу судна.

Усі програмне забезпечення, задіяні в ERS MEB - пакети програм "Сігмент-МІБ", "Сігма-МІБ", "Ельбрус-МІБ", "SHIP.03-06", "Діалог-Статик", "ІСПА" мають діючі допуски Реєстру.

ERS MEB працює у цілодобовому режимі, без вихідних.

Для роботи ERS MEB має спеціальні виділені канали зв'язку.

До складу групи швидкого реагування входять такі фахівці: спеціаліст групи морехідних якостей, спеціаліст групи міцності, інженер-конструктор та системний програміст.

На підставі результатів розрахунків ERS MEB розробляються рекомендації капітанові щодо боротьби за живучість судна та зменшення можливих збитків аж до складу буксирного ордера для аварійного буксирування.

Для виконання цих функцій в ERS MEB створено базу даних по конкретних судах, включаючи заздалегідь введені теоретичні корпуси та відсіки, типові перерізи, характеристики міцності під час будівництва, типові завантаження.

На кожне судно розроблено оперативні документи у вигляді спеціальної папки ERS, що включає такі позиції:

  1. Декларація про включення судна до ERS MEB;
  2. Судова інструкція щодо взаємодії зі службою підтримки боротьби за живучість;
  3. Контрольні приклади;
  4. Типові бланки повідомлень: ERS аварійне повідомлення; ERS аварійна доповідь; рапорт про завантаження судна.

Час реакції групи підтримки ERS MEB на аварійний виклик не перевищує 2 години з моменту отримання аварійного виклику.